Mise X 2014: II. Noc ve škole

II. Noc ve škole s Misí X jsme plnili zbývající disciplíny. Oproti I. Noci ve škole se v tyto dny objevily jiné tváře, zatímco některé tváře se naopak nedostavily. Většina si však nenechala ujít příležitost dobře se pobavit, a tak se spousta členů astronomického kroužku opět dostavila a my jsme se mohli pustit do plnění disciplín.

 

Tabulky výsledků z II. Noci ve škole jsou ke shlédnutí zde

 

Snížit obsah tuku!

Do školy jsme si s sebou přinesli jídla obsahující hodně tuku. Pak jsme je rozšlehali a rozkrájeli na malé kousky…Bylo to hnusné! Poté jsme to míchali a vařili bez ohledu na to, jak příšerně to smrdělo. Vzniklé věci jsme dali do nádob a nechali je 24 hodin odstát v mrazáku. Další den jsme je vyndali a zjišťovali obsah tuku. Moc se mi to líbilo a taky jsme se pobavili.

 

Síla posádky

V této disciplíně jsme dělali dřepy a kliky na vytrvalost. Z hlediska dřepů dosáhli někteří z nás úctyhodných čísel. Nejvyšší počet dřepů byl 410, což je skutečně velmi dobré!

© Foto by Pavel Weiser

 

Kosmický rokenrol

Disciplína „Kosmický rokenrol“ byla obzvlášť zábavná, jelikož jsme v ní dělali kotouly 3 způsoby: Vpřed, Vzad a Přes obruč. Výšku obruče oproti žíněnce jsme postupně zvyšovali, až jsme se z 10cm dostali na 50cm. Byla to skutečně velká zábava!

© Foto by Pavel Weiser

 

Měsíční chůze

V této disciplíně jsme museli chodit „Medvědí“ a „Krabí“ chůzí.
Medvědí chůze spočívala v tom, že jsme se postavili na všechny 4 končetiny břichem k zemi a v této poloze jsme chodili.
Krabí chůze spočívala v tom, že jsme se opět postavili na všechny 4 končetiny, tentokrát však zády k zemi. Otočili jsme své tělo bokem ke zdi a tímto způsobem jsme chodili.

© Foto by Pavel Weiser

Souboj s gravitací

V sobotu jsme se pustili do souboje s gravitací, což nás všechny náramně bavilo. Rozdělili jsme se do dvou skupin a skákali jsme s míči sem a tam. Jeden z dvojice si vzal míč a skákal jako žába k tomu, co stál naproti němu. Do tabulek výsledků poté trenéři zapsali naše úspěchy. Tato disciplína nás všechny zaujala a moc jsme se těšili až nám bude představena další.

 

Výstup na marsovskou horu

V jedné z posledních disciplín jsme si měli procvičit svou hbitost, koordinaci pohybů a rovnováhu. Udělali jsme to tak, že jsme nejprve šli lézt po horolezecké stěně. Následně jsme se prostřídali u žebřin, na které jsme vylezli a zkoušeli na nich udělat co nejvíce sklapovaček, a na žíněnkách, kde jsme se pokoušeli udělat co nejvíce sedů-lehů. I když to nebylo vždy lehké, velmi jsme se u toho pobavili.

 

Kosmický cyklista

Tuto disciplínu jsme pojali tak trochu po svém a namísto cyklistické vyjížďky jsme využili rotopedy a další stroje v naší tělocvičně. Díky tomu jsme “na kole ujeli” asi 3km dlouhou trasu. V tělocvičně nebylo dostatek strojů, abychom tam byli všichni najednou, a proto jsme se rozhodli chodit tam po skupinkách. Zatímco jedna skupinka plnila disciplínu „Síla posádky“, druhá šla plnit Kosmického cyklistu.

 

Cesta na základnu

Na začátku jsme šli na hřiště a tam jsme si dali menší rozcvičku. Poté jsme si řekli co budeme dělat a šli na start. Odpočítali jsme si začátek a vyrazili vlastním tempem. Nejdřív jsme uběhli 400m, potom 800m, 1200m a nakonec 1600m. Při této příležitosti jsme si také udělali výlet do přírodní rezervace Žebračka, kde jsme natočili krátké video, ve kterém se setkáváme s příslušníky jiné planety. Byli jsme docela unavení, protože to byl náročný, ale celkem dobrý úkol.

 

Tvorba valentýnek

Tento rok jsme se rozhodli začlenit do Mise X další disciplínu, která byla víceméně hodně oddechová, ale zábavná. Abychom ukázali, že si vážíme astronautů a jejich práce, rozhodli jsme se vytvořit pro astronauty z ISS valentýnská přání, která jim odešleme. Celkem bylo vytvořeno 6 přání. Na 1 valentýnce se podíleli 2-4 lidé. Valentýnky byly odeslány astronautům se jmény Michail Vladislavovič Tjurin, Sergej Rjazanskij, Michael Hophins, Oleg Valerjevič Kotov, Koichi Wakata a Richard Mastracchio.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Pavel Vybíral. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *