Mise X 2014: I. Noc ve škole

Tak jako každý rok se i letos, 24. 1. 2014 – 25. 1. 2014, uskutečnila noc ve škole, kde jsme měli za úkol plnit disciplíny z Mise X, které měly prověřit naši fyzickou zdatnost a chuť, stát se astronautem. I když to někdy nebylo moc lehké, nakonec jsme všechny disciplíny splnili.

Níže můžete najít tabulky výsledků Mise X z tohoto roku a fotografie, které byly během mise pořízeny.

Tabulky výsledků z I. Noci ve škole jsou ke shlédnutí zde

 

Rozcvička

Před vykonáváním náročnějších fyzických aktivit je třeba se vždy rozcvičit, aby poté nedocházelo k úrazům a dalším nesrovnalostem.

 

Rychlostí světla

Cílem této disciplíny bylo procvičení postřehů. Jeden z dvojice pustil druhému mezi ruce pravítko a druhý člen dvojice měl za úkol jej co nejrychleji chytit.

 

Stavba základny

V této disciplíně jsme si nasadili lyžařské rukavice a měli jsme za úkol sestavit co nejmenší puzzle, čímž jsme si procvičili obratnost i ve špatných podmínkách.

 

Pevné tělo astronauta-Kapitánův zdvih

V této disciplíně jsme měli za úkol dělat jednoduché a všem známé sedy-lehy.

 

Pohybový Astro-Kurz

V této disciplíně se po tělocvičně rozmístilo několik kuželů a my jsme měli za úkol je oběhnout ve správném směru a dosáhnout co nejmenšího času. Nejprve jsme kužely obíhali jednotlivě popředu, poté pozadu a nakonec jsme kužely obíhali ve dvojici. A to tím způsobem, že jsme si svázali nohy k sobě.

 

Vyskoč na Měsíc

Zde jsme museli přeskakovat švihadlo. Nejprve jsme švihadlo přeskakovali snožmo, poté na jedné noze a na závěr střídavě. Skákání jsme si ještě zpestřili přeskakováním jednoho švihadla, které bylo neustále roztáčeno do kruhů (viz. fotky).

 

Kontroluj svojí misi!

V této disciplíně jsme házeli tenisovým míčkem o zeď a opět je chytali. Nejprve jsme míčky házeli na jedné noze vrchem a poté jsme spodem (viz. fotky).

 

Objevuj a poznávej

V této disciplíně jsme si změřili náš srdeční tep v klidu. Následně jsme po tělocvičně začali sbírat míče, které jsme donesli na jedno místo a opět jsme je poté donesli zpět. Během přenášení jsme nesměli běhat, pouze se pohybovat rychlejším krokem. Nakonec jsme si změřili svůj tep po vykonání této aktivity, díky čemuž jsme zjistili, jakou máme kondici.

 

Dehydratace

Jedním z úkolů v Misi X je zjistit, zda-li dodržujeme potřebný pitný režim.

 

Ostatní

Obrázky, které nebylo kam zařadit. 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Pavel Vybíral. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *