Den otevřených dveří v odborné učebně Fyziky

15. ledna 2013 se na naší škole uskutečnil pro širokou veřejnost „Den otevřených dveří“, kdy si všichni zájemci mohli prohlédnout naši školu ZŠ U tenisu v Přerově a v mnoha odborných učebnách i dvou tělocvičnách si na vlastní kůži zkusit mnohé z předváděných činností.

V odborné učebně fyziky se předváděla spousta zajímavých pokusů z oblasti magnetismu, elektrostatiky , elektrodynamiky, mechaniky kapalin, plynů, zvuku, světla, gravitace. Zájemci si mohli nejen vystavené exponáty prohlédnout, ale hlavně si s nimi aktivně „ zahrát“, což každý rok učebnu fyziky zaplňuje mnoha zájemci nejen z řad budoucích našich žáků a jejich rodičů, ale i současných žáků, absolventů a v neposlední řadě i pracovníků naší školy. Co letos nejvíce zaujalo? Určitě jako každý rok : van de Graaffův generátor, prezentace našich žáků z hodin fyziky, výroba autíčka , které funguje na principu III. Newtonova pohybového zákona : Zákon akce a reakce, povrchové napětí kapalin aneb barevné obrazce, plující lodičky, výroba vznášedla z CD disků, zapalování pěny aneb hořící ruka, což mělo asi největší úspěch a u každého účastníka se musela projevit určitá dávka odvahy. Vše dopadlo velmi dobře, určitě také díky odborným průvodcům z řad žáků našich 9. ročníků , kterým patří můj veliký dík . Jsou to tito žáci : Vlastimil Dytrych, Petr Suja, Filip Maus, Aleš Slavík , Jakub Pluháček a Helena Valentová. Byli jste výborní!

Bartoňová

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky a jeho autorem je Pavel Vybíral. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *